logo
22. září 2018 20:00, 23. září 2018 1:00

Jana Uriel Kratochvílová & Illuminati.ca

Jana Uriel Kratochvílová & Illuminati.ca 

Vůdčími osobnostmi hudební skupiny Illuminati.ca jsou zpěvačka a textařka Jana Uriel Kratochvílová a bubeník, skladatel Jiří George Hrubeš. Na aktuálním albu “Ruby Rose Mayhem” se autorsky podílel taky Pavel Thorn Trnavský, autor mnoha nadčasových hitů Jany Kratochvílové, který se do kapely po dlouhých letech loni vrátil. V kapele dále hraje kytarista David Robert Pavlík a baskytarista Honza Poky Pokorný. Jana přezdívá hudební styl kapely jako „Quantum Rebel Rock“. Recenzenti jej popisují např. jako „zkřížení melodického andělského rocku s anarchickým hard core“. Ke skupině patří i dada duo MetaDance, které vizuálně a pohybově doplňuje show. 
Jana Uriel je mnohorozměrná osobnost, vždy originální v pěveckém projevu, textech i v image, a s darem humorní a bystré komunikace s publikem. Na koncerty skupiny chodí v posledních letech hlavně mladší generace, ale i rockoví pamětníci. Pro ty jsou v koncertním repertoáru i písničky jako Publikum tvé jsem já, V stínu kapradiny, Copánky - s novým textem Korálky... Ale jinak v playlistu dominují skladby z alb vydaných v posledních 15 letech a zejména aktuální pecky z alba Ruby Rose Mayhem. 

www.illuminatica.cz 
alias
http://illuminatica.wixsite.com/illuminatica

ROCK & POP č. 1/2017, autor Milan Slezák:

Kratochvílová je nespoutaný nonkonformní živel, gejzír pozitivní energie, ale i revolucionářský rebel, jenž jako by přišel z jiných dimenzí. A je to znát, ať už zpívá „normální“ melodickou poprockovou písničku, nebo svým vokálem korunuje určitý šamanský rozměr skladby.
Zpětně lze říci, že vlastně není téměř podstatné jakou písničku Illuminati.ca právě hraje. Vystoupení funguje jako celek, včetně zpěvaččiných promluv, práce s výrazem a hlasovými rejstříky i kreací kostýmovaných tanečníků z MetaDance, ať už znějí novější věci, sólo na bicí Jiřího Hrubeše, nebo dávnější písně v novém převleku...