Okult Fest II. Okult fest II.

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 

Okult Fest II. (Avulsed,Okult,Dysangelium,Mivedental.....)

Vstupenky zakoupíte i na místě za 500,-

 

 

Dostupnost 500ks
Běžná cena 500 Kč
Ušetříte 101 Kč (–20 %)
399 Kč    
Kód produktu 400
Značka Metal
Kategorie Vstupenky
 

 

Zveme vás na druhý ročník Okult festu 20.10.2023 kde se představí jako hlavní hvězda večera kapela Avulsed ze Španělska.
Jediné 2 koncerty v ČR druhý den vystoupí v Olomouci na Rotten festu 

AVULSED jsou bezpochyby nejvysloužilejší a nejstálejší kapela na španělské extrémní metalové scéně od jejího založení v srpnu '91. Být nejaktivnější kapelou, co se týče vydávání (navzdory tomu, že nejde o příliš plodnou kapelu) a živých vystoupení po celém světě a od té doby si nikdy nedali ani malou pauzu, od té doby jsou vždy věrní svému death metalovému stylu.

Kapela rozvíjela svůj hudební styl prostřednictvím různých dem (" Embalmed in Blood "-'92, " Deformed Beyond Belief "-'93 a " Promo'95 ") a 7" EP (" Carnivoracity "-'"), dokud nenahráli své debutové album (" Eminence in Putrescence "-'96) přes Repulse Rec., kde kapela ukázala svůj čistý death metalový zvuk mísící těžké i brutální riffy s melodickými částmi, které byly úplně prvním španělským extrémním metalem (Death , Black, Grind...) kapela získat v roce '93 smlouvu nejen s jedním, ale se dvěma zahraničními vydavatelstvími na vydání jejich 7" EP a split 12" LP, které byly vydány v roce '94. S

" Cybergore"-'98 kapela dokázala, že v hudbě neexistují žádné hranice a smíchala extrémní techno se svým tradičním death metalovým kytarovým zvukem a vokály. V dubnu '99 nabídl kolumbijský label kapele, aby vydala všechna jejich dema a nevydané vzácné nahrávky na CD (" Seven Years of Decay "-'99).

Druhé album (" Stabwound Orgasm"-'99) bylo nahráno ve Spacelab Studios se sídlem v Kempen (Německo), aby byla zajištěna prvotřídní produkce, a masteringem byl James Murphy v Kalifornii. Opět vydaný Repulse Rec., prodej tohoto alba se zdvojnásobil ve srovnání s jeho předchůdcem a bylo licencováno od různých vydavatelství v Jižní Americe (Sylphorium), USA/Kanadě (III. světová válka) a Rusku (IronD).V lednu 2001 skupina znovu vstoupila do studií, tentokrát s producentem Robertem Galánem, známým jako zvukař z největší alternativní metalové kapely ve Španělsku HAMLET nahráli 4 cover písně pro různá tribute alba, která byla nakonec sestavena jako samofinancované MCD (" Bloodcovered "-'01) ve velmi omezeném nákladu 500 kusů dostupných pouze prostřednictvím kapely.

V srpnu 2002 kapela znovu odcestovala do německých Spacelab Studios, aby nahrála své 3. album „ Yearning for the Grotesque “, které vyšlo v únoru 2003 prostřednictvím italského vydavatelství AvantGarde Music po nesčetných zpožděních a výsledkem byla velmi zklamaná práce tohoto labelu. což způsobilo předčasné ukončení jejich smlouvy, o kterou kapela požádala, aby mohla najít vhodnější label.

Čtvrté řadové album kapely „ Gorespattered Suicide“ bylo nahráno v Madridu ve VRS Studios a mastery byly později poslány Eriku Rutanovi (HATE ETERNAL/ex-MORBID ANGEL), který album mixoval a masteroval ve svém vlastním Mana Recording Studios na Floridě, které v lednu '05 vydal slovenský label Metal Age Prod. Po něm následuje turné v Japonsku (duben '05), evropské festivaly jako London DeathFest, Obscene Extreme (Česká republika), Uncover Train Fest (Paříž), plus kompletní evropské turné (15 vystoupení/11 zemí) jako headlineři společně s italskými bruskami GRIMNESS 69.

"Reanimations"-'06 vydali Xtreem Music a krátce poté také Metal Age Prod. Zahrnovalo dvě nové písně, novou verzi z 1. demo písně, 3 převzaté písně (WASP, GOREFEST & EXODUS), plus 8 kapel, které dělaly covery písní AVULSED. V září 2007 vychází první oficiální DVD od AVULSED s " Reanimating Russia 2007 ", nahrané v Moskvě v červnu '07 během druhého ruského turné kapely a vydané Coyote Rec.

Po 3 letech turné a pořádání festivalů, jako Mexiko '06, Rusko '06 a '07, Bringer of Death (Německo), Neurotic Death Fest (Hol), Italia '07, Kaltenbach Open Air (Aus), Mountains of Death (Swi AVULSED se kromě mnoha jiných zaměřuje na své nadcházející páté řadové album " Nullo (The Pleasure of Self-Mutilation)"-'09 nahráno v Madridu v Room 101 Studios mezi říjnem '08 a květnem '09 s Javierem Fernándezem (THE HERETIC/ NEXUS 6) jako inženýrem a producentem společně s kapelou, což vedlo k nejagresivnější, nejpřímější a nejkompletnější práci v AVULSED kariéra, včetně všech určujících prvků pro brutální, chytlavý, intenzivní a těžký death metal, který je již nefalšovanou značkou kapely!!Včetně chorého umění a designu od Mika Hrubovčáka (Grave, Monstrosity, Mortician, Cattle Decapitation...). Toto album bylo současně vydáno v červnu '09 prostřednictvím Xtreem Music & Metal Age Prod. v Evropě, Coyote Rec. v Rusku a dočká se nadcházejících vydání Ibex Moon Rec. v USA, American Line Prod.v Mexiku/Střední Americe a Sylphoriu pro jihoamerické území.

Pokud jde o živá vystoupení, AVULSED si vydobyli silnou pověst jedné z nejintenzivnějších, nejagresivnějších a nejzuřivějších kapel na pódiu. Více než 500 živých vystoupení po celé planetě, kde skupina odehrála šest celých evropských turné (se SINISTER-'96, w/INCANTATION-'97 a jako headlineři v letech '05, '09, '15 a '17) a dokonce překročila hranice Atlantic Ocean již 6krát odehrát 2 vystoupení v Kolumbii (říjen '11), 2 ve Venezuele (září '99), dvanáctidenní turné jako headliner po střední Americe (květen 00) v zemích jako USA/Kalifornie ( 2), Mexiko (4), Guatemala (2), Salvador, Honduras, Nikaragua a Kostarika a hrát na 3. festivalu Metal Meltdown v USA/New Jersey (duben). 01) a IX Maryland Deathfest (květen '11) a také kompletní turné s 9 vystoupeními v Mexiku '06 a 2 koncerty v Japonsku '05 a 4 ruská turné ('06/'07/'09/'11). Kapela sdílela pódium s více než 1 300 kapelami od velkých kapel jako IRON MAIDEN, SLAYER, OZZY OSBOURNE, LAMB OF GOD nebo NAPALM DEATH až po ty nejundergroundovější, co si jen vzpomenete!

V roce 2011 AVULSED předvedli několik zabijáckých vystoupení na tak renomovaných festivalech jako Maryland Deahfest (USA), Way of Darkness (Německo), Killtown Deathfest (Dánsko) a Altavoz (Kolumbie). Rok 2012 však nezačal příliš dobře pro kapelu, která se ponořila do procesu psaní nového alba, musela přijmout těžké rozhodnutí rozejít se s bubeníkem Rikym. Jen o měsíc později se ke kapele připojil Osckar jako nový bubeník a AVULSED pokračoval v práci, usilovněji než kdy předtím, psal nový materiál, aby dokončil 6. plnohodnotné album kapely „Ritual Zombi“

Po rozsáhlém turné představujícím album „ Ritual Zombi “ se v červenci 2014 kapela znovu rozhodla rozejít se svým bubeníkem Osckarem a okamžitě našla náhradu za Erika Rayi, se kterým pokračovali v turné a vydali vysoce ceněné EP „Altar of Disembowelment“ ." v září 2015 následovalo plné evropské turné společně s NATRON & PRION. V prosinci 2015 Erika nahradil Arjan Van der Wijst, který začal hrát živě hned poté a se kterým kapela nahrála (na jaře 2016) jubilejní double k 25. album "Deathgeneration", které vyšlo v listopadu 2016. V tomto roce kapela procestovala Čínu a odehrála spoustu španělských vystoupení a několik velkých letních festivalů po Španělsku a Evropě a v roce 2017 se uskutečnilo evropské turné (duben) společně s MERCYLESS & SAVAGE ANNIHILATION. V dubnu 2017 kapela vydala dvojité živé album na 2CD+DVD s názvem "Night of the Living Deathgenerations",nahrané během jejich speciálního 25. výročí vystoupení, které se konalo v Madridu 19.11.2016 a split 7” EP s MERCYLESS.

V letech 2017 a 2018 budou AVULSED hrát show a festivaly po celém Španělsku, Evropě (Rusko, Portugalsko, Holandsko, Velká Británie, Německo…) a Mexiku, zatímco píší nový materiál pro své 8. studiové album, které bude nahráno během roku 2019 pro vydání v roce 2020. V listopadu 2018 byl bubeník Arjan nahrazen Rafae Aritmendi, který se ujme svých povinností při skládání nového alba i živých vystoupení jako člen kapely na plný úvazek.

Příběh pokračuje pro AVULSED po 26 letech nepřetržité oddanosti něčemu z toho, co se kapela již stala synonymem: DEATH METAL!!

Aktuální sestava:

Dave Rotten:  zpěv
Cabra: kytara
Juancar:  kytara
Tana:  baskytara
Rafa:  bicí